Yıldız Çin Daması Nasıl Oynanır?

Yıldız daması nasıl oynanır?

Kutunun içerisinde bulunan 60 adet oyun misketleri oyun tahtasının dışında yıldız oluşturacak şekilde 10’arlı olarak dizilir. Oyunda amaç misketleri ileri-geri, sağ-sol ve çapraz hareket ettirerek karşı rakibin alanına geçirmeye çalışmaktır.

Redka Çin daması nasıl oynanır?

Strateji oyunu olan çin daması 2- 6 kişi ile oynanabilen bir oyundur. Oyunda 6 renk piyonlar mevcuttur. Her oyuncu bir renk piyano seçmektedir ve o rengin bulunduğu bölge o oyuncunun bölgesidir. Altıgen çin damasında amaç oyuncunun piyonlarını rakip oyuncunun bölgesine taşımaktır.

Dama oyun Nasıl Oynanır?

Kurallar

 1. Oyuncu, yerinden kaldırdığı taşı oynamak zorundadır, asla hamlesinden vazgeçemez.
 2. Her iki taraf da; rakibin taşını alma imkânı varsa bunu ilk hamlesinde yapmak zorundadır.
 3. Birkaç yönde taş alma durumunda çok olan taşları almak mecburidir.
 4. Dama sektirilemez.
 5. Bir oyuncunun 3 taşı kalmışsa o 3 taş dama olur.

Solo Test oyunu nasıl oynanır?

Solo Test Kuralları Nelerdir?

 1. Oyun tek oyuncu ile oynanır.
 2. Merkezdeki delik boş kalacak şekilde tüm piyonlar merkez deliğin etrafına dizilir.
 3. Piyonlar ileri, geri, sağa veya sola hareket ettirilir, çapraz hareket ettirilemez.
 4. Üzerinden atlanılan her piyon oyun dışı bırakılmalıdır.

8×8 çapraz dama nasıl oynanır?

Türk daması 8×8 bir tahta üzerinde, on altışar taştan olmak üzere toplam 32 taş ile oynanmaktadır. Tahtanın birinci ve sekizinci sıraları boş bırakıldıktan sonra, ikinci ve üçüncü sıralara beyaz taşlar, altıncı ve yedinci sıralara ise siyah taşlar dizilir ve oyun beyaz taşın hamlesi ile başlar.

You might be interested:  Sık sorulan: Çin Doğu Türkistan'ı Ne Zaman Işgal Etti?

Gobang oyunu nasıl oynanır?

Go oyunu, siyah taş kullanan oyuncunun hamlesiyle başlamakta. Oyuncu elindeki taşlardan birini oyun alanında bir kesişim noktasına bırakır ve sıra diğer oyuncuya geçer. Her iki oyuncu da ellerindeki taşları diledikleri noktaya koymakta serbesttir. Fakat taşların kesişim noktası üzerine konulması gerekir.

Xiangqi nasıl oynanır?

Xiangqi 9×10 ebatındaki dikdörtgen bir tahtada oynanır.

 1. Oyun şahmatla kazanılır veya pat ile Bu, batı tarzı satrançla olan önemli farklardan biridir, pat durumu beraberlikle sonuçlanmaz<
 2. Sürekli şah yasaktır.
 3. Korunmayan rakip taşını aralıksız kovalamak da yasaktır.

Dama oyununda yemek mecburi mi?

Taş yeme zorunluluğu bulunur. Çapraz damada normal hamle esnasında geriye dönmek mümkün değildir. Rakip oyuncunun taşları alınırken geriye gidilebilir.

Dama oyununda son taş dama olur mu?

Rakiplerden birinin 3 taşı kalmışsa, bu taşların hepsi dama taşı haline gelir. Tüm taşları yenen oyuncu, oyunu kaybetmiş olur. Her iki tarafın 1 taşı kalmışsa, oyun berabere biter.

Tactix oyunu nedir?

Tactix oyunu bir strateji oyunudur. Oyun kuralları basittir. Tactix oyunun amacı son pulu rakibin almasını sağlamaktır. Tactix oyun alanı 4×4 16 kareden oluşmaktadır.

9 Taş oyunu Nasıl Oynanır?

Bir rakibin taşları siyah ve diğer rakibin taşları kırmızıdır. Rakipler bu taşları kullanmak suretiyle tahtanın üzerine dizilim yaparak oyunu oynarlar. Aynı zamanda oyun içerisinde eleme vardır ve kuralları dahilinde rakibin taşlarına eleme şansı elde edilir.

3 taş oyunu nasıl oynanılır?

Elini değdirdiğin taş ile oynamak zorundasın. Diğer oyuncu hamlesini yapana kadar beklemelisin. Elindeki 3 taşı da oyun alanına koymadan önce koyduğun taşları hareket ettiremezsin. Rakibin iki pulunu yan yana koyduysa hemen yanına kendi pulunu koy ki 3 taşı de art arda gelip seni yenmesin.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Çin Türkiye Arası Kaç Saat?

Kızma birader nasıl bir oyun?

Kızmabirader oyunu, kendine ait bir zemine sahiptir. Her oyuncu bu renklerden bir tanesini seçerek oyuna başlar. Oyunun ana amacı ise oyuncunun elinde bulunan piyonları diğer rakiplerinden önce başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar ulaştırmaktır. Bu hareket için oyun içerisinde zar kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *