Sık sorulan: Çin Ile Aramızdaki Saat Farkı?

Çin ile saat farkı ne kadar?

Çin’de saat 18:00 23 Eylül Perşembe iken Türkiye’de 13:00 dür. Çin Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Çin UTC kaç?

Çin ‘in coğrafi açıdan beş farklı zaman dilimini kapsamasına rağmen ülkenin tümünde resmî olarak Eşgüdümlü Evrensel Zaman’ın 8 saat ilerisindeki UTC +08.00 zaman dilimi izlenir.

Çin kaç saat önde?

Çin, Türkiye’den 5 saat önde gitmektedir. Yani Çin ‘de saatler sabahı gösterdiğinde, Türkiye’de ise saatler hala gece yarısında bulunmaktadır. Örneğin Çin ‘de saat 07:00 iken, Türkiye’de saatler gece 02:00’yi göstermektedir.

Pekin’de saat istanbul’a göre ileride midir?

Pekin’de saat 13:00 15 Eylül Çarşamba iken Türkiye’de 08:00 dir. Pekin Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Türkiye UTC kaç?

Türkiye Saati ya da kısaltmasıyla TSİ, Türkiye’de geçerli olan zamandır. Ülkede sabit olarak UTC +3 zamanı kullanılmaktadır.

Hong Kong şu an saat kaç?

Hong Kong ‘da saat 20:00 22 Eylül Çarşamba iken Türkiye’de 15:00 dir. Hong Kong Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Türkiye saati hangi ülkeyle aynı?

Ülkemizde aynı boylam üzerinde yer alan ülkelerle ülkemizin saati ortaktır. Rusya bu ülkelerden en önemlisidir. Rusya dışında da Afrika Kıtası üzerinde bir çok ülke ile aynı saatte yer alıyoruz. Türkiye ile Etiyopya arasında saat farkı yoktur.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Erkek Çoçuk Olması Için Ne Yapmalı Çin Takvimi?

Kazakistan’da Şuan saat kaç?

Kazakistan 2 saat dilimi vardır. Başkent için saat dilimi Astana kullanılır. Kazakistan ‘da saat 03:00 23 Eylül Perşembe iken Türkiye’de 00:00 dur.

Hangi ülkede saat 12?

Yine de 12 saatlik zaman hala bazı ülkelerde öncelikli kullanıma sahiptir, Özellikle Avustralya, Kanada (Québec hariç), Hindistan, Filipinler, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde.

Çin Amerika arası uçakla kaç saat?

amerika Birleşik Devletleri ile Çin Halk Cumhuriyeti Arası Uçakla Kaç Saat Sürer. amerika Birleşik Devletleri ile Çin Halk Cumhuriyeti Arası Uçakla 16 saat 39 dakika sürmektedir. amerika Birleşik Devletleri – Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki uçuş mesafesi 11661 km dir.

Türkiye Çin kaç km karayolu?

Direkt güzergah üzerinden Türkiye ile Çin arası mesafe 5.958 kilometredir.

Çin türkiye arası uçakla kaç saat?

çin pekin ile Istanbul Ataturk Airport Arası Uçakla 10 saat 6 dakika sürmektedir. çin pekin – Istanbul Ataturk Airport, Istanbul, Türkiye arasındaki uçuş mesafesi 7078 km dir. 7078 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 10 saat 6 dakika zaman almaktadır.

Türkiyede saat 10 iken çinde saat kaç?

Çin’de saat 15:00 19 Eylül Pazar iken Türkiye’de 10:00 dur. Çin Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Berlin şu anda saat kaç?

Berlin’de saat 18:00 7 Ekim Perşembe iken Türkiye’de 19:00 dur. Berlin Türkiye’nin 1 saat gerisindedir.

Pekin’e nasıl gidilir?

Pekin e Nasıl Gidilir Çin’e ülkemizden ulaşmanın en kolay yolu THY’nın Şangay ya da Pekin seferleri ile ülkeye giriş yapmak. Biz Pekin’den giriş yapıp 2 iç uçuş ve bir hızlı tren sonrası Şanghay’dan dönüş yaptık. Daha makul fiyatlarla Emirates ya da Qatar Havayollarından da tek aktarma ile Çin’e gidilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *