Okuyucular soruyor: Türkiye Çin Arası Saat Farkı?

Pekin’de saat istanbul’a göre ileride midir?

Pekin’de saat 13:00 15 Eylül Çarşamba iken Türkiye’de 08:00 dir. Pekin Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Çin Türkiyeden kaç saat ileri?

Çin ‘de saat 17:00 7 Ekim Perşembe iken Türkiye’de 12:00 dir. Çin Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Türkiyede saat 10 iken çinde saat kaç?

Çin’de saat 15:00 19 Eylül Pazar iken Türkiye’de 10:00 dur. Çin Türkiye’nin 5 saat ötesindedir.

Çin UTC kaç?

Çin ‘in coğrafi açıdan beş farklı zaman dilimini kapsamasına rağmen ülkenin tümünde resmî olarak Eşgüdümlü Evrensel Zaman’ın 8 saat ilerisindeki UTC +08.00 zaman dilimi izlenir.

Güney Kore saat kaç?

Güney Kore’de saat 01:00 2 Ekim Cumartesi iken Türkiye’de 19:00 1 Ekim 2021, Cuma dır. Güney Kore Türkiye’nin 6 saat ötesindedir.

Berlin şu anda saat kaç?

Berlin’de saat 18:00 7 Ekim Perşembe iken Türkiye’de 19:00 dur. Berlin Türkiye’nin 1 saat gerisindedir.

Türkiye UTC kaç?

Türkiye Saati ya da kısaltmasıyla TSİ, Türkiye’de geçerli olan zamandır. Ülkede sabit olarak UTC +3 zamanı kullanılmaktadır.

Paris de şu an saat kaç?

Paris ‘de saat 10:00 30 Eylül Perşembe iken Türkiye’de 17:00 dir. Paris Türkiye’nin 7 saat gerisindedir.

Kazakistan’da Şuan saat kaç?

Kazakistan 2 saat dilimi vardır. Başkent için saat dilimi Astana kullanılır. Kazakistan ‘da saat 03:00 23 Eylül Perşembe iken Türkiye’de 00:00 dur.

You might be interested:  Soru: Çin Topu Nedir Nasıl Kullanılır?

Çin kaç saat önde?

Çin, Türkiye’den 5 saat önde gitmektedir. Yani Çin ‘de saatler sabahı gösterdiğinde, Türkiye’de ise saatler hala gece yarısında bulunmaktadır. Örneğin Çin ‘de saat 07:00 iken, Türkiye’de saatler gece 02:00’yi göstermektedir.

Çinde mesai saat kaçta başlıyor?

Ülkelerin haftalık çalışma saatleri hesaplandı ve Fransa, 35 saat ile en alt sınırdaki ülke oldu. Almanya, Fransa’yı 38 saat ile takip ederken, Çin, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Japonya, Meksika ve ABD’de haftalık çalışma saati 40 olarak belirtildi.

Çin Halk Cumhuriyeti kaç saat?

6378 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km /h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 9 saat 6 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

Türkiye saati hangi ülkeyle aynı?

Ülkemizde aynı boylam üzerinde yer alan ülkelerle ülkemizin saati ortaktır. Rusya bu ülkelerden en önemlisidir. Rusya dışında da Afrika Kıtası üzerinde bir çok ülke ile aynı saatte yer alıyoruz. Türkiye ile Etiyopya arasında saat farkı yoktur.

Hangi ülkede saat 12?

Yine de 12 saatlik zaman hala bazı ülkelerde öncelikli kullanıma sahiptir, Özellikle Avustralya, Kanada (Québec hariç), Hindistan, Filipinler, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde.

Ülkeler arasındaki saat farkı neden oluşur?

Dünya 15 derecelik aralıklarla 24 saat dilimine ayrılmıştır. Her saat diliminin ortasından geçen meridyen o saat dilimini kullanan ülkelerin ortak saat ayar meridyenidir. Birbirini izleyen iki meridyen arasındaki zaman farkı 4 dakikadır. Meridyen farkı ile 4 dakika çarpılarak zaman farkı bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *