Hızlı Cevap: Çin Yeşil Pasaport Vize?

Çin yeşil pasaport vize istiyor mu?

Hizmet (Gri), Yeşil ( Hususi ) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinin ise Çin seyahatlerinde 30 güne kadar vize talep edilmemektedir. Bu süreleri aşan ziyaretlerde ziyaret amacına göre vize alınması gerekmektedir.

Japonya yeşil pasaport vize istiyor mu?

İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün)

Ingiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu?

İngiltere ‘ye seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Hususi ( Yeşil ) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunmakla mükelleftirler.

Portekiz yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Polonya Cumhuriyeti seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hususi Pasaport ( Yeşil ) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Polonya ‘ya vizesiz seyahat edebilmektedir.

Yeşil pasaport 180 günde 90 gün kuralı nedir?

Yeşil pasaportunuz ile vizesiz seyahat hakkınızı 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla yalnızca turistik girişlerde kullanabiliyorsunuz. Bu duruma yeşil pasaport 6 ay kuralı deniyor, yani 6 ay içerisinde en fazla 3 ay kesintisiz olarak kalabiliyorsunuz.

You might be interested:  FAQ: Buharda Çin Mantısı Nasıl Yapılır?

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor?

Yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerin 2021 yılı güncel listesi

 • Afganistan.
 • Amerika Birleşik Devletleri.
 • Angola.
 • Avustralya.
 • Benin.
 • Burkina Faso.
 • Burundi.
 • Butan.

Japonya için vize gerekli mi?

Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek ve 90 güne kadar olan Japonya seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur.

Türk pasaportu ile nerelere vizesiz gidilir?

İşte 2021 yılı itibarıyla, Türkiye’den vize almadan, online vize alarak ya da kapıda vize kolaylığıyla gidebileceğiniz ülkeler listesi:

 • Antigua ve Barbuda.
 • Arjantin.
 • Arnavutluk.
 • Azerbaycan.
 • Bahamalar.
 • Bahreyn.
 • Barbados.
 • Beyaz Rusya.

Rusya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

2021 Rusya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu? Rusya, yeşil (hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına 1 Eylül 2019 tarihinden sonra vize uygulanmamaktadır. Dolayısıyla yeşil pasaport sahibi kişilerin Rusya ‘ya seyahatlerinden önce vize almaları gerekli değildir.

Kanada yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Pek çok ülke diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşlarına vizesiz seyahat hakkı sağlamaktadır; fakat vize rejimi çok sıkı olan Kanada Hükumeti diplomatik pasaporta sahip ve yeşil pasaporta sahip kişilerden de vize istemektedir. Yeşil pasaportla Kanada ‘ya vizesiz seyahat mümkün değildir.

Ingiltere vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Turistik İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı? Turistik İngiltere vizesi için banka hesabınızda; 5-6 günlük seyahat için, düzenli gelir ile kanıtlanabilir en az 7 bin TL olmasını tavsiye ediyoruz. Bu tutarı pound, Euro, Dolar ya da farklı para birimleri de sunabilirsiniz.

Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hususi ( yeşil ), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai ‘ye yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vizeden muaf tutuluyor. Birleşik Arap Emirliklerini ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri ise vizeye tabi.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Çin Haritada Nerede?

Italya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hususi ( Yeşil ) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan İtalya seyahatlerinde İtalya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Uzun süreli (çalışma, oturum vb.)

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yeşil Pasaportlular şuan Almanyaya gidebilir mi?

Hizmet/ Hususi /Diplomatik Pasaport sahipleri ( yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri), mesleki faaliyette bulunmama koşuluyla vizesiz seyahat edebilirler. Vizesiz seyahat söz konusuysa, sınır kontrol noktalarında seyahat kısıtlamalarından muafiyeti belgeleyen uygun belgeler ibraz edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *