FAQ: Yeşil Pasaport Çin Vizesi?

Çin yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hizmet (Gri), Yeşil (Hususi) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinin ise Çin seyahatlerinde 30 güne kadar vize talep edilmemektedir. Bu süreleri aşan ziyaretlerde ziyaret amacına göre vize alınması gerekmektedir.

Yeşil pasaport hangi tip vize?

Yeşil pasaport belli statüdeki devlet çalışanlarına verilen bir pasaport türüdür. Yeşil pasaportun iki avantajı bulunur: 1) Yeşil ( Hususi ) pasaporta sahip T.C. vatandaşları Bordo (Umumi) pasaportluların vizesiz giremediği 67 ülkeye vizesiz giriş ayrıcalığına sahiptir.

Yunanistan yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hususi ( Yeşil ) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu hamili olarak Yunanistan seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 ikame günü süresini aşmayan seyahatlerinde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Avusturya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Avusturya. 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla yeşil pasaport sahipleri vizeye gerek olmadan Avurturya’ya turistik seyahat gerçekleştirebilir.

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor?

Yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerin 2021 yılı güncel listesi

  • Afganistan.
  • Amerika Birleşik Devletleri.
  • Angola.
  • Avustralya.
  • Benin.
  • Burkina Faso.
  • Burundi.
  • Butan.

Japonya yeşil pasaport vize istiyor mu?

İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün)

You might be interested:  FAQ: Çin Daması Nasıl Oynanır Resimli Anlatım?

Yeşil pasaport ilçelerde veriliyor mu?

Yeşil pasaport başvurusu sadece İl Nüfus Müdürlüğü’nden yapılabilmekte ama herhangi bir şehirde başvurabilirsiniz.

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yeşil pasaport Mısır vizesi var mı?

Yeşil pasaport sahipleri Mısır ‘a yapmak istedikleri seyahat 90 günü geçmiyorsa vize almalarına gerek olmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri 90 günü aşan seyahatler içinse vize almalıdırlar.

Italya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hususi ( Yeşil ) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan İtalya seyahatlerinde İtalya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Uzun süreli (çalışma, oturum vb.)

Portekiz yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Polonya Cumhuriyeti seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hususi Pasaport ( Yeşil ) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Polonya ‘ya vizesiz seyahat edebilmektedir.

Yunan adalarına vizesiz gidilir mi?

Yunanistan ‘a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan ‘dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

Avusturya Türk vatandaşlarını kabul ediyor mu?

Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır.

You might be interested:  FAQ: Çin Setti Nerede?

Yeşil Pasaportlular şuan Almanyaya gidebilir mi?

Hizmet/ Hususi /Diplomatik Pasaport sahipleri ( yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri), mesleki faaliyette bulunmama koşuluyla vizesiz seyahat edebilirler. Vizesiz seyahat söz konusuysa, sınır kontrol noktalarında seyahat kısıtlamalarından muafiyeti belgeleyen uygun belgeler ibraz edilmelidir.

Avusturya’ya vizesiz gidilir mi?

Avusturya ‘ya seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi yoksa ve Bordo (Umumi) Pasaporta sahiplerse vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Avusturya ‘ ya 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *