Çin Para Çiçeği Bakımı?

Pilea ne sıklıkla sulanır?

Yaklaşık 2 haftada bir sulamak yeterli olacaktır. Çok ışık alan bir yerde bulunuyorsa su ihtiyacı daha fazla olacaktır.

Çin para çiçeği toprağı nasıl olmalı?

Geçirgen torf ve doğal humuslu toprakları sever. Bitki besin ihtiyacı çok olmamakla beraber bahar aylarında sıvı veya katı besin gübresi takviye edilebilir. Pilea peperomioides kökleri saksının dibinden çıkmaya başladığında saksı değişimi yapılmalıdır.

Pilea saksısı nasıl olmalı?

Saksı çapı 10 cm’dir. Direkt güneş ışığına maruz kalmamalı ve toprağını az miktarda nemli tutmak yeterlidir. Toprak üst yüzeyinin kurumaya başlaması su ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir. 16 °- 20 ° arasında sıcaklıklarda bakılmalıdır.

Para çiçeği suyu sever mi?

Haftada bir sulanabilen para çiçeğini sıcak havalarda toprak kontrolüne göre sulayabilirsiniz.

Pilea bitkisi nasıl sulanır?

Pileayı sularken temiz içme suyu veya kaynatıp beklettiğiniz oda sıcaklığında musluk suyu kullanabilirsiniz. Genelde saksı içerisinde ayrı kökler vererek yavrular. Yavrular sağlıklı bireyler olduğunda anneden ayırarak pilea çoğaltılabilir.

Para ağacına ne kadar su verilir?

Para Ağacı su ihtiyacı çok fazla olan bir çiçek değildir. Yaz dönemlerinde haftada iki, soğuk dönemlerde ise haftada bir kez sulamanız bu bitki için yeterli olacaktır.

You might be interested:  Çin Vizesi Almak Zor Mu?

Para Çiçeği evde nereye konur?

Feng Shui dediğimiz eski Çin felsefesine göre evinizde bu bitkiyi koyabileceğiniz en iyi yer girişin sağ tarafıdır. Bitkinin daima kuzeye bakması gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. İyi şans ve bereket getirmesinin dışında Crassula insanın ruhuna ve vücuduna denge getiren, pozitif enerji veren yağlar da barındırıyor.

Pachira para ağacı nasıl yetiştirilir?

Pachira bitkisinin yetiştirilmesi, bakımı ve sulanması:

  1. Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki diğer ışıklardan da yararlanabilir.
  2. Kış ya da yaz ayı fark etmeksizin oda sıcaklığına sahip bir yerde bakılmalıdır.
  3. Güneş ışığını gören kısım ışığa doğru bir eğilmede bulunur.

Areka palmiyesi nasıl hızlı büyür?

Areka palmiyesi büyüme hızı aldığı güneş ışığıyla doğru orantılı olmaktadır. Gün içinde güneşi doğrudan gören bir konuma yerleştirmeniz önerilir. Sık sık saksının yönünü değiştirerek tüm yaprakların güneşten faydalanarak uzamasını sağlayabilirsiniz. Işığı seven areka palmiyesi, karanlık ortamları sevmez.

Pilea saksı değişimi ne zaman yapılır?

Bakımı oldukça kolaydır, direkt güneş ışığı istemez. Direnaj sistemi iyi olan bir saksıda oldukça mutlu olacaktır. Kolaylıkla yeni filizler veren Pilea için, her baharda saksı değişimi yapılabilir, verdiği yeni filizler ise başka saksılara ayrılarak kolaylıkla çoğaltılabilir.

Pilea ne zaman çoğaltılır?

Nisan sonu-Haziran başı, pilea çoğaltma için en uygun zamandır.

Pilea çiçeği yaprakları neden sararır?

Pilea peperomioides yaprağı sararıyorsa fazla suladığınızın belirtisidir. Büyüme mevsiminde ayda bir ev bitkileri için çok amaçlı gübre verilebilir. Gübreyi seyrelterek vermek önemlidir.

Para çiçeği balkonda olur mu?

Para çiçeği yani Crassula bakımı: Ev ortamında yetiştiriyorsanız kapalı balkonda bakım yapabilirsiniz. Oda sıcaklığı 15-35 derece arasında olmalıdır. Crassula çiçeğini sularken saksının tüm üst yüzeyi ıslanacak şekilde sulanmalıdır. Toprakta susuz alan kalmamalıdır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Çin Ile Türkiye Saat Farkı?

Para çiçeği kedilere zarar verir mi?

PARA ÇİÇEĞİ KEDİLER İÇİN ZARARLI MI?(CRASSULA) * Ne yazık ki, para çiçeği kediler, köpekler ve atlar için oldukça zehirlidir ve yutulduğunda kusma, uyuşukluk, depresyon ve koordinasyon bozukluğu gibi semptomlara neden olur.

Crassula bitkisi çiçek açar mı?

Para ağacının ( Crassula Ovata) çiçek açması için aydınlık bir ortamda bulunması şarttır. Öte yandan bu bitkinin çiçek açması için en az 4 yaşında olması gerekir. Baharın ilk aylarında açan çiçekler yıldız şeklinde beyaz ya da pembe reklerindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *